Tiskové zprávy


|< < 3 4 5 6 7 > >|

Rozhovor s Jindřichem Horákem, obchodním ředitelem společnosti ČSOB Factoring

23. června 2009

Ing. Jindřich Horák v rozhovoru vysvětluje odlišnosti bankovního úvěru od factoringu z hlediska dostupnosti, ceny a dalších aspektů.

Factoring – alternativní financování v období krize

1. dubna 2009

Špatné časy v ekonomice svědčí alternativním finančním produktům. Zpomalování ekonomiky totiž logicky vede k obezřetnějšímu chování bank, které reagují zpřísněním úvěrového procesu a zvýšením požadavků na zajištění. Přístup k bankovním úvěrům se tak omezuje a firmy častěji hledají jiné způsoby financování. Factoring zvýhodňuje skutečnost, že kromě finančních prostředků uživateli zajišťuje i správu pohledávek a snížení rizika vzniku platebních výpadků.

Tempo růstu factoringu zmírnilo na 5,5 procenta

10. února 2009

Asociace factoringových společností České republiky zveřejnila podrobné statistické údaje o vývoji factoringu za rok 2008. Oproti předchozím letům, v nichž factoring rostl meziročně dvouciferným tempem, došlo k výraznému zpomalení, což bylo citelné zejména v posledním čtvrtletí roku 2008. I přes toto zpomalení, které může pokračovat i v nejbližších měsících, předpovídají odborníci v dalším průběhu roku 2009 opět zrychlení růstu.

Otázky pro výkonného ředitele společnosti ESSA Mgr. Libora Smažíka

9. prosince 2008

Pan Libor Smažík v rozhovoru prozrazuje důvody, které firmu vedly k využití factoringových služeb a také plány do budoucna.

Případová studie: Factoring v ESSA

8. prosince 2008

Ing. Karel Velach po listopadu 1989 dlouho neváhal. Společnost ESSA založil v Českých Budějovicích hned v následujícím roce a začal obchodovat s konzervovanými potravinami. Financování svého podnikání řešil vždy s jistou dávkou kreativity, ale již o pár let později bylo jasné, že jenom kreativita k zajištění zdrojů pro zdárně se rozvíjející obchodní firmu stačit nebude.

Krize zřejmě zvýší zájem o odkup pohledávek

3. prosince 2008

Zájem o factoring a jiné formy alternativního financování se s velkou pravděpodobností v době finanční krize zvýší. Důvodem může být nejen snaha firem o zmírnění finančních rizik podnikání, ale také omezování poskytování úvěrů bank. Vlivem krize se však očekává i zpřísnění podmínek v poskytování factoringových služeb.

Jak na factoring?

1. prosince 2008

V tomto příspěvku Vám přinášíme odpovědi na pět nejčastějších otázek v oblasti factoringu, tak jak je zpracovali zástupci ČSOB Factoring. Dozvíte se rozdíl mezi úvěrem a factoringem, co je to factoringový poplatek apod.

Spolupráce akademiků s podnikatelskou praxí

10. října 2008

ČSOB Factoring, přední česká factoringová společnost, a Fakulta financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze budou spolupracovat na vývoji optimálního účetního řešení pro provádění factoringových transakcí. Spolupráce by měla být důležitým krokem pro další rozvoj tohoto způsobu financování, který je v ČR stále populárnější.

Význam factoringu roste

6. října 2008

Jak se bude factoringový trh dále vyvíjet? Jaké má factoring přínosy pro firmy a v čem je výhodnější než bankovní úvěry? Rozhovor s předsedou Asociace factoringových společností a generálním ředitelem společnosti ČSOB Factoring - panem Tomášem Morávkem.

Objem factoringových transakcí poroste i v budoucnosti

20. srpna 2008

Objem factoringových transakcí v Česku v posledních letech roste dvouciferným tempem. Přesto penetrace trhu, vyjádřená poměrem celkové hodnoty postoupených pohledávek k HDP, dosáhla v České republice v roce 2007 pouze 3,5 %, zatímco ve vyspělých západoevropských ekonomikách se běžně pohybuje okolo 10 %.

|< < 3 4 5 6 7 > >|

© ČSOB Factoring, a.s. | IČ: 45 79 42 78 | Zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 1647 |

Benešovská 2538/40, 101 00  Praha 10 - Vinohrady | Telefon: 267 184 810 | Email: info@csobfactoring.cz 

Právní ujednáníProhlášení o přístupnosti

Cookies a podmínky používání