O NAS1

Historie

1992

Budování firmy

Společnost ČSOB Factoring byla založena v roce 1992, tehdy s názvem O.B.HELLER, jako společný podnik Československé obchodní banky a mezinárodní faktoringové společnosti VB-Heller Bank A.G. a International Finance Corporation  z USA.  Tímto krokem se podařilo přenést do České republiky tradici a kvalitu finančního podnikání.

2003

Průkopníkem factoringu

Nová společnost patřila k průkopníkům factoringového financování v České republice. V roce 1993 jsme jako první nabídli financování tuzemských pohledávek. V roce 2003 jsme zavedli aplikaci FactorLink, která je dodnes velmi efektivním nástrojem pro správu factoringových operací, maximálně usnadňuje komunikaci s našimi klienty a umožňuje on–line přístup ke všem informacím týkajících se factoringové spolupráce.

2006

Československá obchodní banka jediným akcionářem

V roce 2006 se Československá obchodní banka stala naším jediným akcionářem a společnost od té doby podniká pod jménem ČSOB Factoring. Ve stejném roce jsme otevřeli pobočku v Brně a k té přibyla o rok později pobočka v Ostravě. Těmito kroky jsme se přiblížili našim obchodním partnerům v těchto regionech.

2014

Zjednodušení factoringových transakcí

Zavedení nového občanského zákoníku v roce 2014 nám umožnilo nabídnout klientům nová řešení, která výrazně zjednodušují vzájemnou komunikaci i administraci factoringových transakcí.

2018

Ročně profinancované pohledávky 40,3 mld. Kč

Dlouholeté zkušenosti, stabilní tým a příslušnost k silné finanční skupině nám umožňují poskytovat factoringové služby v nejvyšší kvalitě.
ČSOB Factoring dlouhodobě udržuje svůj tržní podíl nad 20 %. V roce 2018 přesáhla celková hodnota námi profinancovaných pohledávek částku 40 mld. Kč. 

Společnosti ve skupině

KONCERN ČSOB  Společnost ČSOB Factoring, a.s., se sídlem Výmolova 353/3, 150 00 Praha 5, IČO 45794278, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1647 (dále jen „ČSOB Factoring, a.s.“), je součástí Koncernu ČSOB a je v rámci koncernového uspořádání osobou podřízenou jednotnému vlivu Řídící Osoby.

Další informace o koncernu ČSOB

Výroční zprávy v PDF

Formuláře

Seznam odběratelů zahrnutých do factoringové spolupráce:
Tabulka odběratelů ČJ.xls
Tabulka odběratelů AJ.xls

Vyplněné formuláře zašlete, prosím, emailem na info@csobfactoring.cz

Politiky

Zpracování osobních údajů

Prevence praní špinavých peněz