Tiskové zprávy


|< < 2 3 4 5 6 > >|

Factoring - věčné papírování?

31. ledna 2011

Postoupení pohledávek je zmiňováno jako alternativa bankovních úvěrů, zájemci se však obávají větší administrativní náročnosti. Jak je tomu ve skutečnosti, co factoringová spolupráce skutečně obnáší a co je možné získat navíc?

Firmy si platí mezi sebou až 19 dnů po lhůtě splatnosti

25. srpna 2010

Se zhoršující se platební morálkou, jedním z průvodních jevů krize, se potýkají téměř všechny firmy. Průměrná doba od vystavení faktury k její úhradě vzrostla z 59 dní v roce 2008 na letošních 72 dní, vyplývá to z analýzy společnosti ČSOB Factoring mezi více než 22 tisíci podnikatelů. Situace se příliš nezlepší ani letos, kdy ekonomika začíná oživovat.“Oživení se týká jen některých firem. Návrat k rychlejšímu placení faktur na předkrizovou úroveň bude trvat několik let“ řekl Jindřich Horák, obchodní ředitel ČSOB Factoring.

Proběhla tisková konference

24. srpna 2010

Společnost ČSOB Factoring zpracovala unikátní analýzu platební morálky v České republice, jejíž součástí je také porovnání platební morálky s okolními státy. Do analýzy je zahrnuto chování více než 22 000 českých firem a 3000 zahraničních firem z osmi evropských zemí za poslední 3 roky.

Factoring versus úvěr 1

21. dubna 2010

V definici factoringu se říká, že je alternativou k bankovnímu úvěru. Jak tedy vychází factoring z porovnání s jinými možnými způsoby řešení v oblasti financování a práce s pohledávkami?

Na experimenty není chuť

15. března 2010

Krize naučila využívat factoring jako způsob financování i firmy, které v minulosti s pohledávkami příliš neobchodovaly, tvrdí generální ředitel ČSOB Factoring Tomáš Morávek v rozhovoru pro Euro.

Factoring jako alternativa

22. února 2010

Factoring zůstává pro podnikatele užitečným nástrojem pořizování peněžních prostředků i v době hospodářské recese, která s sebou nese zhoršenou platební morálku a s tím související menší objem finančních prostředků v ekonomice. Spolupráce s factoringovou společností mnohdy vhodně doplňuje spolupráci podnikatelů s bankami, které nabízejí klasické bankovní produkty. Factoring však lze využívat i jako samostatný zdroj financování a správy pohledávek.

Factoring – výsledky celoroku potvrzují pozitivní trend

13. ledna 2010

Pokles factoringového trhu výrazně zpomalil a zdá se, že v roce 2010 by se naplno mohl projevit potenciál, který má tato forma alternativního financování právě v dobách recese. Odborníci sice očekávali, že factoringové financování bude postiženo krizí ještě méně, nakonec se ale shodují, že vývoj je vcelku logický, neboť po nástupu krize musely i factoringové společnosti změnit kritéria.

Řešení pro krizi nebo krize ve factoringu?

5. října 2009

Factoringový trh podle statistiky Asociace factoringových společností České republiky k pololetí 2009 klesá. Tím se zatím nepotvrzuje zkušenost ověřená v minulosti v západoevropských ekonomikách, podle které zhoršený ekonomický vývoj přeje poskytovatelům alternativního financování.

Factoring pomůže některým podnikatelům přežít ekonomickou krizi

4. září 2009

Jedním z prvních projevů ekonomické recese je změna chování bank. Ty velmi rychle omezují půjčování peněz, začíná se protahovat reálná doba inkasa pohledávek a tím se zpomaluje tok peněz v celé ekonomice. Obezřetné poskytování bankovních úvěrů pak způsobuje, že řada firem se dnes nedostane k potřebným zdrojům. Právě takovým firmám může za určitých podmínek pomoci factoring.

Jak na pohledávky

14. srpna 2009

Patero proti vzniku špatných pohledávek aneb konkrétní doporučení pro práci s pohledávkami, tak jak je vidí Ing. Jindřich Horák, obchodní ředitel ČSOB Factoring.

|< < 2 3 4 5 6 > >|

© ČSOB Factoring, a.s. | IČ: 45 79 42 78 | Zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 1647 |

Benešovská 2538/40, 101 00  Praha 10 - Vinohrady | Telefon: 267 184 810 | Email: info@csobfactoring.cz 

Právní ujednáníProhlášení o přístupnosti

Cookies a podmínky používání